Корзина
37 отзывов
Стеклянные кухонные фартукиСкинали просчет
Квадратный метр
+38 096 861-21-78
+380
98
333-22-71
+380
98
333-22-71
+380
99
364-20-23
КАК ВЫБРАТЬ ВЫТЯЖКУ?

КАК ВЫБРАТЬ ВЫТЯЖКУ?

КАК ВЫБРАТЬ ВЫТЯЖКУ?
КАК ВЫБРАТЬ ВЫТЯЖКУ?

09.01.14

ЯК ВИБРАТИ ВИТЯЖКУ? 


Наскільки б чистою і досконалою не була кухня, від ароматів, які з'являються під час приготування їжі, просто так позбутися неможливо. І якщо на кухні вони ще доречні, то проникнення їх до кімнат неприпустимо. Щоб повітря було чистим, не достатньо просто відкрити вікна. Для якісного видалення запахів потрібен надійний помічник - сучасний очисник повітря, або простіше - кухонна витяжка.На щастя, сьогодні покупцям не потрібно вибирати між відмінним дизайном і високою продуктивністю. Асортимент витяжок настільки великий, що задовольнить потреби будь-якого клієнта. Як же зробити вибір? Як серед різноманіття можливих варіантів вибрати оптимальний?Ми не будемо зупинятися на дизайні - він залежить від виду меблів і стилю оформлення інтер'єру. Але не менш важливий технічну сторону процесу. Адже помилки легко допустити, а в процесі експлуатації недоліки стануть помітні відразу ж. Тому, Крохотки знань заради вірного вибору.


50 ... 60 ... 90 ...

Перша і, як це не дивно, найголовніша характеристика витяжки - це її розмір. А точніше - ширина. Все просто: витяжка повинна бути більш вузької, ніж плита. Але обов'язково зверніть на це увагу - поверхня приготування вибирайте «в комплекті» з витяжкою.


Продуктивність

Її оцінюють за пропускною здатністю повітря, що може видалити або відфільтрувати витяжка. Залежно від об'єму приміщення, слід вибирати більш-менш потужну витяжку. Тому перш, ніж зробити вибір, підрахуйте обсяг вашої кухні. Зробити це зовсім нескладно. Згадаймо початковий курс математики: щоб обчислити об'єм приміщення, треба його площа помножити на висоту. Наприклад, кухня площею 10 м2 та з висотою стін 2,7 м буде мати обсяг 27 м3.За санітарними нормами повітря в приміщенні повинен змінюватися в 10-12 разів протягом години. Тобто, отриманий обсяг приміщення потрібно помножити на 10 (12). Що маємо?27 м3 х 10 (12) раз / ч. = 270 (324) м3 / ч. Потужність витяжки для цього приміщення повинен становити мінімум 270 м3 / ч.Якщо не хочете вважати, зауважте, що для середньої кухні (9-12 м2) при висоті стелі 2,5 м мінімальна продуктивність витяжки повинна становити від 200 м3/год.Пропускна здатність завжди вказана у технічному паспорті приладу.


Навантаження на прилад

На ефективність виведення повітря також впливають:
• поверх, на якому розташована квартира;
• стан вентиляційної системи (її забрудненість);
• коливання температур;
• інтенсивність приготування страв;
• кількість осіб, які курять на кухні.Тому, враховуючи можливість появи цих «обтяжуючих» чинників, необхідну продуктивність витяжки збільшують ще на половину (на всякий випадок!). Таким чином, для кухні площею 9-12 м2 рекомендована продуктивність воздухоочистителя - не менше 300-600 м3 / ч.СЛІД ПАМ'ЯТАТИ! Для ефективної роботи витяжки необхідно включати витяжку одночасно з плитою, а вимикати - не раніше, ніж через 5-15 хв. після припинення роботи плити (залежно від приготованих страв і продуктивності самого пристрою).


Видаляти або фільтрувати?

Практично кожна сучасна модель витяжки може працювати в двох режимах - відводу повітря і рециркуляції.У режимі відводу витяжка засмоктує повітря з кухні і викидає його назовні через вентиляційну систему будівлі чи через отвір у зовнішній стіні. Така витяжка може працювати взагалі без фільтрів. І звичайно в витяжках встановлені ще і фільтри грубого очищення (жироуловлювачі). Це робиться заради захисту внутрішніх деталей приладу від кіптяви і жиру.СЛІД ПАМ'ЯТАТИ! Якщо витяжка працює в режимі відведення повітря, не треба закривати двері на кухню. Також бажано відкрити вікно в суміжній з кухнею кімнаті, оскільки необхідно створити умови для припливу повітря на кухню з квартири, а не навпаки.


У режимі рециркуляції повітря втягується витяжкою, проходить через фільтри, очищується і знову потрапляє в кухню. У цьому випадку крім фільтрів грубого очищення, витяжка додатково обладнана фільтрами (зазвичай, вугільними), які очищають, видаляють з повітря дрібні частки кіптяви, сажі, жиру і нейтралізують запахи.Витяжка, що працює в режимі рециркуляції, незамінна там, де немає можливості забезпечити відтік повітря назовні. Продуктивність витяжки в цьому випадку трохи нижче (за рахунок опору, створюваного додатковим фільтром).


Шум

Закони природи незмінні. Де є рух повітря, там з'являється шум. І чим сильніше рух, тим більший шум. Зауважте: повністю звільнитися від шуму витяжки вам не вдасться, і чим вище продуктивність витяжки, тим голосніше вона буде працювати.Незважаючи на це, виробники кухонних витяжок таки навчилися приборкувати шум. Справа в тому, що основним джерелом шуму є велика кількість завихрень повітря в двигуні. А значить, якщо змінити форму лопатей вентилятора або влаштувати звукоізоляцію блоку двигуна, рівень шуму можна значно зменшити.ВАРТО ЗНАТИ! Рівень шуму - найбільш важливий експлуатаційний показник. Він залежить від багатьох параметрів - в тому числі і від розмірів кухні, довжини та діаметру воздуховода. На жаль, встановити реальний рівень шуму при роботі витяжки в умовах конкретної кухні неможливо. Тому потрібно вибирати витяжку, виходячи не з рівня шуму при різної потужності, а витяжку, яка здатна ефективно видаляти запахи з кухні при максимальній потужності.В інструкції до витяжки, як правило, вказаний рівень шуму для кожного режиму роботи. Зверніть увагу як максимальний, так і мінімальний рівень шуму. Як свідчить практика, саме цей режим ви будете використовувати, коли рівень шуму є важливим (наприклад, якщо ви будете готувати їжу під час денного сну дитини).У витяжках, що працюють тихо, вентилятор (турбіна) змонтована спеціальним чином. Вона закріплена в корпус витяжки із застосуванням антивібраційної прокладки. Таким чином зменшується рівень шуму при роботі витяжки.У всіх вертикальних витяжках втягування повітря відбувається по периметру (так зване периметральне втягування). Робоча площину витяжки розташована вертикально, повітря втягується по периметру, як наслідок - збільшується швидкість втягування повітря при проходженні через вузький простір. А це забезпечує максимальну продуктивність і мінімальний рівень шуму.Ми розповіли про головні чинники, які можуть впливати як на ваш вибір, так і на ефективність роботи очищувача. Але наостанок зауважимо, що існує ще багато «деталей». В основному, це умови вашого приміщення. Тому не соромтеся задавати питання і уважно читайте інструкції. І робіть це до моменту покупки. Знання - це гарантія вдалого вибору!

Источник: Eleyus